Matthijs van de Velde wint toernooi

Matthijs van de Velde heeft een jeugdtoernooi in Capelle gewonnen, zelfs met een 100% score. Wij zijn uiteraard trots op hem en onze jeugdopleiding, wat waarschijnlijik in het niet valt bij de trots van vader Harrie. Van hem komt onderstaand stukje..

Afgelopen vrijdag heeft Matthijs van de Velde het Open Capels Jeugdkampioenschap op zijn naam geschreven. Bijna mocht hij niet meedoen, omdat hij door de afgesloten Brienenoordbrug te laat was. Gelukkig kwam een andere speler nóg later zodat Matthijs op dat plekje in mocht vallen. Daardoor kwam hij in de hoogste vierkamp terecht, terwijl hij oorspronkelijk ingedeeld was in de op één na hoogste vierkamp. Geprikkeld door alle onzekerheid was hij achter het bord onverslaanbaar. De eerste ronde moest Casper Kimenai (1777) er aan geloven. Een pionnetje hier en een pionnetje daar werd gesnoept en het eerste punt was binnen. De tweede ronde was Tim van Huizen (1792) zijn tegenstander. Commentaar Matthijs: “Tegen Tim een perfecte opening waar ik op zet 15 al m’n pionnen heb gezet en hij geen stukken onder rij 6 heeft.” Voor de laatste ronde was Matthijs al zeker van de toernooiwinst, maar een salonremise was niet aan hem besteed. Hij won met zwart een pionnetje, dreigde nog het één en ander, maar naar het idee van Matthijs had Finn de Jong (1750) ook nog wel wat dreiging in zijn stelling. Toch gaf Finn op, waardoor Matthijs zich met een score van 3 uit 3 Open Capels Jeugdkampioen van 2024 mag noemen. Het is voor Matthijs de eerste keer dat hij een toernooi op zijn naam schrijft!

Link naar verslagje op RSB-site: https://r-s-b.nl/nieuws/matthijs-van-de-velde-wint-ocjk-2024/ 

Harrie van de Velde

Toernooiwinnaar Matthijs