Weer mooie Crabbehoeve middag

Gisteren waren er weer 32 schakers actief in de Crabbehoeve met het bekende 'supportteam' WL Anton, barman Arie en manus van alles Ton er natuurlijk bij.  Ook leuk dat er nog echte supporters kwamen kijken zoals Adri en Jan Willem. Het eerste won van HWP 3 (verslag Rik zal zsm volgen) en staat nu tweede. 

Het tweede speelde zijn laatste seizoen wedstrijd al, verloor nipt van kampioen WLC 3 en eindigde keurig gedeeld tweede. We kwamen net een puntje te kort voor de eerste plek, wat volgend seizoen met het groeiend potentieel van onze jeugdigen misschien wel een mooie doelstelling kan gaan worden..?!

Het verslag begint na 1,5 uur spelen om ca. 14.30 uur. Bjorn Mol is dan al 2,5 uur binnen omdat hij dacht dat de wedstrijd om 12 uur begon. Teamcaptain Edward had op Lanzarote blijkbaar geen rekening gehouden met het tijdverschil ?!. Desondanks loopt Bjorn tevreden rond: Hij staat geen stuk achter, want hij houdt zijn stukken deze keer keurig in de (Siciliaanse) verdediging. Met deze taktiek weet zijn tegenstander blijkbaar geen raad, want die presteert het om in 2 zetten een toren, loper en dame weg te geven; in termen van de Jeugdtraining in totaal liefst 17 punten. Direct na het handen schudden horen we volop dat het aan de krakende vloer lag..: 1-0

De volgende uitslag  is bij Ton Hobe. Hij haalt de Leeuw van stal en geeft er een eigen draai aan, die goed uitpakt. In een soort Halma stelling (jongeren kunnen dit Googelen) ziet zijn tegenstander geen andere mogelijkheid dan remise aan te bieden: 1,5-0,5

Invaller en debutant Lennart Poort houdt het lang vol, maar verliest ergens in het middenspel een toren en staakt dan de ongelijke strijd: 1,5-1,5. 

Rany al Zuhairy brengt ons weer op voorsprong. Tegen het Spaans wint hij een pion op d5, rocheert lang en laat zo ogenschijnlijk een koningsaanval toe. Zwart komt er echter niet doorheen en na het fraaie en simpele a2-a3 volgt nog een wanhoops kwaliteitoffer. Rany schuift het eindspel daarna soepel uit.

Topscorer Martijn Rijneveen redt het vervolgens niet om zijn risicovolle aanpak te verzilveren. Met veel vindingrijkheid overleeft Martijn een koningsaanval, maar een opgesloten loper op a7 gaat uiteindelijk verloren. Zijn tegenstander blijkt dan gewoon te sterk om alle pogingen van Martijn te verijdelen: 2,5-2,5

Debuterend kopman Xander Prijs wordt vlak daarna beloond voor zijn positieve aanpak. Met zijn Koningsindisch trekt Xander ten aanval en besluit zelfs tot een kwaliteitsoffer op f3. Dat lijkt niet goed uit te pakken, maar opeens zorgt zijn loperpaar voor verwarring bij zijn tegenstander. Een witte loper op c7 gaat pardoes verloren, waarna de witte stelling instort en een mooi punt bijgeschreven kan worden op het scorebord: 3,5-2,5

Blijft over de familie van de Velde en normaal gesproken ziet het er dan goed uit. Matthijs leek in het Italiaans in het middenspel tegen zijn slecht ziende tegenstander (elke zet zei Matthijs hardop en werd uitgevoerd op een apart bord) een voordelige positie te verkrijgen. In die aanval werd wat materiaal geofferd, wat goed leek te gaan met een zeer gevaarlijke zwarte vrijpion op d2 in combinatie met een toren. Zijn tegenstander ving dat alles bekwaam op en won het eindspel met een loper tegen 2 pionnen gedegen: 3,5-3,5

Tot slot ging het helaas bij Harrie in een Spaanse partij ergens mis en ook na afloop wist Harrie niet goed waar en hoe: 3,5-4,5. Toch nog huiswerk... 

1 Prijs, M.A. (Xander) 1788 - IJzendoorn van, L. (Leo) 1811  -23   1 - 0
2 Rijneveen, M. (Martijn) 1795 - Wilbrink, H.A. (Henny) 1865  -70   0 - 1
3 Velde van de, M. (Matthijs) 1798 - Roelen, B. (Bas) 1850  -52   0 - 1
4 Velde van de, J.C. (Harrie) 1793 - Happen van, N.J. (Niels) 1700   93   0 - 1
5 Hobe, C.A. (Ton) 1728 - Wielen van der, J.P.H. (John) 1797  -69  ½ - ½
6 Al Zuhairy, R. (Rany) 1775 - Man de, A.W. (Arno) 1732   43   1 - 0
7 Poort, L. (Lennart) 1213 - Wintraecken, B.F.M.G. (Bart) 1717 -504   0 - 1
8 Mol, B. (Björn) 1239 - Julicher, C. (Chrit) 1620 -381   1 - 0
  Dordrecht 3 1641 - Krimpen a/d IJssel 3 1762 -120 3½-4½

 

Crabbehoeve 4

Laatste wedstrijd van het seizoen van het tweede alweer...Links te zien Ton, Lennart, Bjorn