Admin
Nieuws 25 augustus 2023

Vakantietoernooi Sliedrecht

Door Ton Slagboom

Aan het 5e vakantietoernooi van onze buren hebben op 5 donderdagen een tiental clubleden meegedaan van de in totaal 91 (!) deelnemers. Zoals gebruikelijk was gezelligheid troef in de Havik en vertrokken de meeste met iets tastbaars weer naar huis; het viel niet mee om niet in de Sliedrechtse prijzen te vallen…

GrNr.Sliedrecht 2023PtPrt%WRV
14Wouter de Bruin71258%543
111Johan van der Griend21118%047
116Ton Slagboom0,5150%010
215Harrie Van de Velde61250%525
217Teus Slotboom71547%627
220Otto van Haren6,51446%536
231Hans Schreuder4667%402
35Wilco Van de Velde71258%705
37Matthijs van de Velde71258%624
322Henk Barends4667%402
5110150%421841
  • Wouter de Bruin etaleerde wederom zijn toenemende klasse met een ereplek, die hij in 2017 ook al behaalde alleen toen wel in de tweede groep.

  • Ton Slagboom hield met zijn ene remise zijn plek in de “All-time Top 10 remiseschuivers” vast, wel met Johan van de Griend nog voor zich. Hoe de          wedstrijdleiding ons 2 uitgerekend aan elkaar gekoppeld kregen deze aflevering..?! De gebroeders Stoker hadden nog een verrassing in petto voor Ton (eigenlijk Johan, maar die was al vertrokken) met een trofee ‘Schaker pur sang’: De humor is gelukkig nooit ver weg in Sliedrecht en Ton is er trots op.

  • Harrie van de Velde scoorde prima 50% en zijn zoons beide gebroederlijk gelijk 58%. Wilco van de Velde (nog geen lid maar actief organisator op Chess.com) werd na de toernooiwinst van Rik de Wilde in 2016 en de 2 ereplekken van Wouter pas de derde die dat in 5 jaar vakantietoernooi lukte.

  • Hans Schreuder en Henk Barends (mooi om Henk weer achter het schaakbord te zien, nu ook met kleinzoon) haalden het hoogste percentage: 67%

  • Teus Slotboom en Otto van Haren behoren tot de veelspelers. Otto zit zelfs in 3 All-time Top-10 lijsten: de meeste partijen, punten en winstpartijen!    Omdat Otto zich bij de prijsuitreiking op het toilet verstopte mocht Teus 2 douceurtjes ophalen, waarna Ot zijn prijs (snelste fietser tussen Dordrecht en Sliedrecht) eer aan deed door bliksemsnel op zijn fiets te stappen…

Tot slot: Hulde wederom aan de voortreffelijke Sliedrechtse organisatie en het verzorgen van de sfeer, hapjes en keur aan biertjes (extra dank aan Mark).

Sdrecht 2

Teus, Wouter, Matthijs & Ton met prijzen (foto Harrie v.d.Velde)