Admin
Nieuws 19 februari 2023

Dordrecht wint Pentachess viertallen toernooi in Sliedrecht

Door Wouter de Bruin

Afgelopen vrijdag vond in Sliedrecht het tweede Pentachess viertallen toernooi van dit seizoen plaats. Dit jeugdschaak toernooi wordt sinds een aantal jaar georganiseerd door 5 jeugdleiders uit de regio, waaronder ondergetekende vanuit Dordrecht. Het idee is dat we allemaal 1 toernooi organiseren per seizoen, op 17 maart wordt er dan ook gestreden bij het Johan de Witt gymnasium in Dordrecht.

Maar liefst 17 viertallen gingen de strijd afgelopen vrijdag met elkaar aan. Drie viertallen vanuit Dordrecht. Dordrecht 1 speelde in de topgroep, een gesloten poule met de sterkste jeugd uit de regio. Het was een superspannende strijd met Sliedrecht 1, waarbij uiteindelijk de matchpunten en bordpunten gelijk waren. Alleen de SB score was 0,5 hoger voor Dordrecht, waarmee Sliedrecht dit keer nét werd afgetroefd. Dordrecht 2 en 3 speelden 5 ronden zwitsers in een groep met 11 teams. Ook dit was zeer spannend. Aan het einde van de avond werd Dordrecht 2 4e, met slechts 1 matchpunt minder dan winnaar Giessen en Linge 4. Dordrecht 3 werd netjes 8e. Het speeltempo was 7 minuten per persoon per partij, zonder increment. Er werd op de hogere niveaus veel in tijdnood gespeeld, op lage niveaus hielden de spelers vaak nog tijd over.

Klik op “Lees meer” voor de volledige eindstanden en de individuele resultaten van het eerste team.

Wouter de Bruin

PosTeamMPBPSB
1Dordrecht 18,014-68
2Sliedrecht 18,014-67,5
3Pascal 16,011-95
4Giessen en Linge 14,010-102
5Meerkerk 14,09-113,5
6Giessen en Linge 20,02-180
PosTeamMPWPSBBP
1Giessen en Linge 48,012911,5-4,5
2Sliedrecht 27,015,51013,5-6,5
3Meerkerk 27,015,59,7513,5-6,5
4Dordrecht 27,0137,7514-6
5PASCAL 25,012,54,58,5-11,5
6Giessen en Linge 55,011,5410-10
7Meerkerk 34,011,538-12
8Dordrecht 34,010,53,56,5-9,5
9Giessen en Linge 63,012,02,755,5-10,5
10Giessen en Linge 73,09,526-10
11Meerkerk 42,013,023-13

De resultaten van Dordrecht 1, voor de topgroep zijn uitslagen individueel bijgehouden:

1 Dordrecht 1 - Giessen en Linge 2 4,0-0,0 2,0 1 Matthijs van de Velde - Ton Nuijten 1-0 Rany al Zuhairy - Mats Brouwer 1-0 Simon van Tuijl - Thijs de Bock 1-0 Thom Tinke - Lukas den Haan 1-0

2 Dordrecht 1 - Meerkerk 1 2,0-2,0 3,0 1 Matthijs van de Velde - Christiaan Blom 1-0 Rany al Zuhairy - Thijs van Deventer 1-0 Simon van Tuijl - Romee Blankensteijn 0-1 Thom Tinke - Shams Yaseen 0-1

3 Sliedrecht 1 - Dordrecht 1 2,0-2,0 4,0 2 Micha de Jong - Matthijs van de Velde 1-0 Jaimy Bakker - Rany al Zuhairy 0-1 Sven Langstraat - Simon van Tuijl 1-0 Bram Theunisse - Thom Tinke 0-1

4 Dordrecht 1 - Pascal 1 3,0-1,0 6,0 1 Matthijs van de Velde - Maxim Grigorian 0-1 Rany al Zuhairy - Alex Yesayan 1-0 Simon van Tuijl - Jian Breedveld 1-0 Thom Tinke - Nick van Egmond 1-0

5 Giessen en Linge 1 - Dordrecht 1 1,0-3,0 8,0 1 Mattias Stok - Matthijs van de Velde 0-1 Robin Tenhunen - Rany al Zuhairy 0-1 Sander van Aalsburg - Simon van Tuijl 1-0 Jochem den Outer - Thom Tinke 0-1